Światowy Dzień bez Tytoniu

31 maja 2008

Światowy dzień Bez Tytoniu

Już 20 lat Światowa Organizacja Zdrowia wraz z krajami członkowskimi obchodzi 31 maja Światowy Dzień bez Tytoniu. Polska uczestniczy w tych obchodach od 1991 roku. Tegoroczna kampania przebiegać będzie pod hasłem "Młodość wolna od papierosa" i potrwa od 31 maja do 31 sierpnia.

Święto jest okazją do ogólnospołecznej akcji edukacyjnej informującej o zdrowotnych następstwach używania tytoniu i zachęcającej do wyboru zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego.

Pamiętaj!

Co osiem sekund ktoś umiera wskutek inhalowania dymu tytoniowego. Każdego roku z powodu chorób odtytoniowych tracą życie miliony palaczy. Na szczęście, kolejne miliony ostatecznie rzucają palenie, bądź jednym z nich.

31 maja 2007

W naszym szpitalu tego dnia pacjenci i pracownicy uczestniczyli w prozdrowotnych zajęciach edukacyjnych. Zajęcia odbywały się w Klubie Pacjenta. Temat przewodni to: "Cykl uzależnienia od nikotyny". Uczestnicy mogli wysłuchać także pogadanki pt. "Ulubiony narkotyk ludzkości" oraz podzielić się swoimi doświadczeniami, sukcesami i porażkami związanymi z rzucaniem palenia.

W holu szpitalnym zorganizowano wizualne stanowisko edukacyjne, gdzie poprzez ulotki i plakaty można było zapoznać się z problemem uzależnienia od tytoniu oraz ogólnodostępnymi sposobami pomocy.

Światowy Dzień bez Tytoniu Światowy Dzień bez Tytoniu

więcej na: http://www.promocjazdrowia.pl