Szpital Frombork

baner 38
header
więcej ...
BIP epuap
baner 42

Poznaj lepiej nasz region:

baner 48
1
2
3
4
5
grafika 89
Zdjęć: 15
baner 57
baner 58
baner 46
baner 47
baner 49
baner 40
baner 41
baner 39
baner 17
baner 18
baner 19
baner 20
baner 21
baner 22
Światowy Dzień bez Tytoniu

Światowy Dzień bez Tytoniu

31 maja 2008

Światowy dzień Bez Tytoniu

Już 20 lat Światowa Organizacja Zdrowia wraz z krajami członkowskimi obchodzi 31 maja Światowy Dzień bez Tytoniu. Polska uczestniczy w tych obchodach od 1991 roku. Tegoroczna kampania przebiegać będzie pod hasłem "Młodość wolna od papierosa" i potrwa od 31 maja do 31 sierpnia.

Święto jest okazją do ogólnospołecznej akcji edukacyjnej informującej o zdrowotnych następstwach używania tytoniu i zachęcającej do wyboru zdrowego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego.

Pamiętaj!

Co osiem sekund ktoś umiera wskutek inhalowania dymu tytoniowego. Każdego roku z powodu chorób odtytoniowych tracą życie miliony palaczy. Na szczęście, kolejne miliony ostatecznie rzucają palenie, bądź jednym z nich.


31 maja 2007

W naszym szpitalu tego dnia pacjenci i pracownicy uczestniczyli w prozdrowotnych zajęciach edukacyjnych. Zajęcia odbywały się w Klubie Pacjenta. Temat przewodni to: "Cykl uzależnienia od nikotyny". Uczestnicy mogli wysłuchać także pogadanki pt. "Ulubiony narkotyk ludzkości" oraz podzielić się swoimi doświadczeniami, sukcesami i porażkami związanymi z rzucaniem palenia.

W holu szpitalnym zorganizowano wizualne stanowisko edukacyjne, gdzie poprzez ulotki i plakaty można było zapoznać się z problemem uzależnienia od tytoniu oraz ogólnodostępnymi sposobami pomocy.

Światowy Dzień bez Tytoniu Światowy Dzień bez Tytoniu
Światowy Dzień bez Tytoniu Światowy Dzień bez Tytoniu

 

więcej na: http://www.promocjazdrowia.pl

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ

Znajdź na stronie

opcje