Szpital Frombork

baner 38
header
więcej ...
BIP epuap
baner 42

Poznaj lepiej nasz region:

baner 48
1
2
3
4
5
grafika 98
Zdjęć: 4
baner 57
baner 60
baner 58
baner 46
baner 47
baner 49
baner 40
baner 41
baner 39
baner 17
Swiatowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

18 listopada 2010

U W A G A !

Od 15 listopada 2010 roku obowiązuje znowelizowana ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Polska dołączyła do długiej listy państw europejskich, w których obowiąuje zakaz palenia w miejscach publicznych.

Rzuć palenie! Dziś jest okazja!

Każdy dzień jest dobry na rzucenie palenia. Jeśli jednak potrzebujemy do tego specjalnej motywacji, trudno znaleźć lepszą. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia.

Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. Idea rozprzestrzeniła się na inne kraje. Od 1991 roku Fundacja "Promocja Zdrowia" namawia Polaków do rzucenia palenia. A jest kogo namawiać, bo według statystyk ciągle pali około 7 milionów Polaków. Uzupełnieniem kampanii zachęcającej do rezyg­nacji z palenia jest akcja propagująca zdrowe odżywianie "5 x dziennie warzywa i owoce". - Zamiast papierosa zjedzmy sobie owoc. To wyjdzie nam na zdrowie.

Nigdy nie jest za późno, aby rzucić palenie.

 

  • Potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń do Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym 0 801 108 108.
  • Jeśli chcesz poznać swój stopień uzależnienia od nikotyny oraz poziom motywacji do rzucenia palenia, skorzystaj z testów na stronie Fundacji Promocja Zdrowia.

 

więcej na: http://www.promocjazdrowia.pl

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ

Znajdź na stronie

opcje