Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS.

1 grudnia 2007

Akcja jest inicjatywą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i organizowana jest od 1988 roku, zawsze 1 grudnia.

W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS mające na celu uświadomienie zagrożenia i wszcze­pienie odbiorcom intuicji ostrożności.

Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS od 2001 roku prowadzi kampanie multimedialne. W tym roku pod hasłem "W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie!".

Uczestnicy na znak solidarności z chorymi przywdziewają Czerwoną wstążkę - symbol solidarności z zakażonymi HIV i chorymi na AIDS.

Światowy Dzień walki z AIDS

W holu głównym szpitala oraz w oddziałach zawieszono gazetki informacyjno-edukacyjne, a pie­lęg­niar­ki oddziałowe prze­pro­wa­dzi­ły pogadanki na temat "Więcej wiesz, mniej ryzy­kujesz".